پایگاه اطلاع رسانی نصربلاگ

پایگاه اطلاع رسانی آخرین تغییرات نصربلاگhttp://news.nasrblog.com/pages/4

کمی توضیح درمورد نصربلاگ ...

نصربلاگ یک سیستم ارائه دهنده ی وب می باشد، که راه پر پیچ و خم ساخت یک سایت حرفه ای را برای شما هموار می کند، با حرفه ای ترین امکانات، با امنیت بالا و ... پذیرای شما هستیم! اگر تاکنون عضو نشده اید همینک اقدام به عضویت کنید، ایده های خود را به رخ عموم بکشید، بی صبرانه منتظر میزبانی شما هستیم، پس به امید خدمت مستمر به همه شما تلاش کنیم، در کنار ما بمانید قطعاً در کنار شما می مانیم ...

جدیدترین اخبار های نصربلاگ

مرتبط با : اطلاعیه ,

 

با سلام

مسابقه وبلاگ برتر نصربلاگ که از 1 بهمن 1394 آغاز شده بود، امروز 30 بهمن 1394 به یاری خداوند به اتمام رسید. قرار بود این مسابقه در روز 22 بهمن به پایان برسد اما به دلیل اعتراض کاربران مبنی بر قطعی هایی که در طول برگزاری مسابقه در سایت رخ داده بود، مجبور به افزایش تعداد روزهای مسابقه شدیم که خوشبختانه توانستیم امروز ختم این مسابقه را اعلام نمائیم.

 

شاید اولین سایتی بوده باشیم که در طول مدت مسابقه این همه قطعی داشتیم،برای خودمان هم جالب بود، اما زمان های مسابقات بعدی قطعاً کمتر خواهد بود این مسابقه استثناً طولانی شد.

 

توضیحات بیشتر و نتایج مسابقه " وبلاگ برتر! " را در وبلاگ رسمی این مسابقه بخوانید >>

 

راستی منتظر نسخه حرفه تر نصربلاگ باشید، تا قبل از سالگرد یک سالگی نصربلاگ، ان شاء الله قصد داریم معماری جدیدی را بر روی نصربلاگ پیاده سازی کنیم، قطعاً نسخه سوم نصربلاگ نسخه حرفه ای و جذاب تر خواهد بود، منتظر ایده های جدید ما باشید ...

مرتبط با : اطلاعیه ,

سلام؛

روز چهارشنبه 14 بهمن 1394 بود، شما در حال وبلاگنویسی، ما هم در حال برنامه نویسی امکان فروشگاه، اما غافل از اینکه آن روز سرنوشت شومی در انتظار ماست، ما هم روحمان بی خبر از همه چیزو همه جا، آمدیم به سایت سر بزنیم که مشاهده کردیم سایت به دلیل قطع شدن دیتابیس قطع شده است، عجب استرسی تنم را گرفته بود، با خودم گفتم بعد از قطعی های پی در پی باز چه مشکلی می تواند روی داده باشد، جایتان خالی تمام تنم به لرزه افتاده بود، چهار ستون بندنم می لرزید، می دانید چرا؟ چون مسئولیت بزرگی برعهده من بودو هست، یک عده به ما اعتماد کرده بودند، حال تصور کنید سایت باز هم قطع شده باشد؟ این ها داستان نیست واقعیت است، دیروز روز بدی برایم رقم خورد، چه کنیم انگار بخت یار ما نیست، همه این حرف ها توجیه قطعی سایت نبود، این ها را گفتیم بلکه با لطافت بیشتری با ما برخورد کنید، البته من مطمئن هستم کاربران نصربلاگ عاقلانه تصمیم گرفته و حتماً ما را درک خواهند کرد. بگذریم ...

دیشب به دلیل شارژ نبودن حساب بانکی نتوانستیم سایت را برگردانیم، امروز هم که حساب بانکیه ما شارژ شدو مبلغ پرداخت شد، خبر به ما رسید که از شنیدنش شوکه شدیم، همچنین امکان دارد شما را هم شوکه کند. به ما گفتن با کلی کار روی سرور شما نتوانستیم مشکل را حل کنیم، اما این پایان ماجرا نبود، بدترین حالت اینجاست که اطلاعات کاربران معلوم نیست در کدام گوشه فضای سایبری نابود شده است، تمام دلهره ما این بود که مبادا اطلاعات حذف شوند و ما شرمنده کاربرانمان شویم، اما یک ضرب المثل هست که می گوید از هر چه بترسی به سرت خواهد آمد، از بخت بد ما متاسفانه به هر دری زدیم نتوانستیم اطلاعات را بر گردانیم. شاید بگوئید مگر شما مسئولِ به قول خودتان سایت ساز نصربلاگ نیستید؟ پس چرا یک فایل پشتیبان نداشتید؟ در جواب می توانم بگویم: بله ما مسئول هستیم که سایت را آنلاین نگهداریم، ما بک آپ می گرفتیم، بک آپ ها در یک سرور دیگر ذخیره می شدند آن هم به صورت هفتگی، و این یعنی آخرین بک آپ ما در روز " یکشنبه 11 بهمن 1394 " گرفته شده است، درست 3 روز قبل از فاجعه!

بله درست متوجه شدید، با کمال تاسف برگشتیم به سه روز قبل، فقط اطلاعاتی حذف شده اند که از تاریخ 11 بهمن 1394 به بعد ذخیره شده اند. خدای بالا سرمان شاهد است که چقدر به این درو آن در زدیم که اطلاعات را ری کاوری کنیم اما ... آخرش هم همان شد که دوست نداشتیم بشود.

ممکن است یک عده بگوید اعتماد به نصربلاگ یک ریسک است، شاید یک عده بگویند دیگر نمی شود به نصربلاگ اعتماد کرد، شاید عده ای هم بگویند نصربلاگ تازه تاسیس است و وقت گذاشتن در نصربلاگ عقلانی نیست.
اما دلایل فوق به هیچ وجع دلیل نمی شوند ما از فعالیت حرفه ایمان دست برداریم، ما با  قدرت ادامه خواهیم داد، کسانی که دوست دارند می توانند با ما ادامه دهند، هر کس هم که دیگر نمی تواند ادامه دهد گرچه دوست نداریم حتی یک کاربر را از دست دهیم اما ...


این اتفاق را به فال نیک می گیریم، چراکه باعث شد حواسمان بیشتر جمع باشد، این اتفاق شاید مارا آگاه کرد که آهای مدیران نصربلاگ حواستان باشد فردا که تعداد سایت های فعالتان به n تا رسید مسئولیت بزرگ تری دارید، حواستان باشد ممکن است به هر دلیلی یک شبه کل اطلاعات کاربرانتان از بین برود، آیا برای آن روز هم چاره ای اندیشیده اید؟!

ما خدا را شکر می کنیم که ما را آگاه کرد، شاید تا به امروز نمی دانستیم همچین مشکلی که برای سرور ما رخ داد هم هست، که متاسفانه اگر می دانستیم حتما بک گیری را روزانه انجام می دادیم، از این به بعد بک گیری از هفتگی به روزانه تغییر خواهد کرد، همچنین تمام اطلاعات در دو سرور نگهداری می شوند تا دیگر مشکلی رخ ندهد.

اما خب این همه متن های رنگابا رنگ شاید این سوال ذهنتان را مشغول کرده باشد، چرا اطلاعات از بین رفت؟
حتی دلیلش را ما هم نمی دانیم، فقط می توانیم بگوئیم به وسیله برقی نمی شود اعتماد کرد، سرور هم یک وسیله برقی است هر لحظه ممکن است منفجر شود، بسوزد، اطلاعاتش پاک شود، تنها راهش هم این است حواسمان جمع باشد و بک آپ هم در جیبمان!

اما طی بررسی هایی که انجام دادیم مشکل در قسمت MySQL سرور رخ داده بود، دیتابیس بطور ناگهای متوقف شد که هنوز هم ما در همان شوک دیشب هستیم که چرا باید همچین اتفاقی بیوفتد؟ برای خودمان هم سوال باقی ماند.

در MySQL که یک کتابخانه پایگاده داده می باشد، چندین موتور وجود دارد، موتور هایی که وظیفه دارند اطلاعات را پردازش و استخراج کنند، موتور دیتابیس نصربلاگ همان innodb می باشد که متاسفانه به دلایل مختلفی که خودمان هم نمی دانیم دچار اختلال شد یا به اصطلاح حالت innodb structure پایگاه داده به هم خورده بود که این امر باعث می شد سرویس پایگاه داده به هیچ وجع استارت نخورد، خیلی بررسی انجام شد که اطلاعات بر گردد ولی چه کنیم فایده ای نداشت.

چگونه مشکل سرور را حل کردیم؟
تنها راه ممکن فقط یک راه بود، آن هم اینکه سیستم عامل را حذف کنیم و مجدد نصب کنیم یا به اصطلاح متخصصین سرور همان os reload. بعد از آن هم بازگردانی بک آپ سه روز گذشته!

راستی از سایت خود بک آپ گرفته بودید؟ خب اگر گرفته بودید که هیچ نگرانی ای نخواهید داشت چراکه کافیست یک تیکت ارسال کنید تا امکان بازگردانی فایل پشتیبان را برایتان فعال کنیم و خیلی راحت مطالب، نظرات، کاربران و ... امروز تا سه روز قبل را بازگردانی کنید.
بک آپ نگرفته بودید؟ خب ما که امکان بک آپ گیری را قرار داده بودیم، اما شما استفاده نکردید، شاید اگر بک آپ رایگان می گرفتید هیچ وقت حتی یک مطلبتان هم از بین نمی رفت، پس خود شما هم مقصرید، اگر انصاف داشته باشید هیچگاه تمام تقصیر ها را بر دوش ما نمی اندازید.

مختصصین سرور کاملاً در جریان هستند وقتی innodb دچار اختلال شود به سختی می شود اطلاعات را بازگرداند.

یک پیشنهاد به تمام کسانی که از هاست، سرور مجازی و سرور اختصاصی استفاده می کند، فرقی نمی کند لنوکس یا ویندوز، پیشنهاد بنده به شما این هست "هر روز" تکرار می کنم هر روز در سروری مجزا بک آپ بگیرید، چراکه ممکن است اتفاقی که امروز برای ما افتاد فردا برای شما بیوفتد، پس حواستان به این مورد باشد تا به سرنوشت ما دچار نشوید.

البته ما ضرر زیادی نکردیم چراکه فقط 3 روز به عقب برگشتیم، این اتفاق در فضای مجازی ممکن است برای هر سایتی بیوفتد و یا افتاده باشد، سایت های اینترنتی هر کجا که باشند، در ایران، خارج از ایران، همه و همه قطعی دارند و ممکن است از این قبیل مشکلات برای هر سایتی رخ دهد.

ما هرگز خود را با کسی مقایسه نکردیم و نخواهیم کرد، اگر تمام سایت های جهان قطعی داشته اند درست است که این دلیل نمی شود ما هم قطع شویم اما گاهی اوغات اتفاقاتی رخ می دهد که از عهده ادمین سرور خارج می شود.


جز عرق شرمندگی دیگر حرفی برای گفتن نداریم. باز هم تکرار می کنم این اتفاق تجربه ای گران بها را به ما بخشید، اگر هفته به هفته بک آپ گیری انجام می شد، حالا وضعیت تغییر خواهد کرد، هر روز بک آپ خواهیم گرفت.

این اتفاق نمی تواند حتی یک درصد هم ما را از اهدافمان دور کند، نتنها که این اتفاق باعث سست شدن انگیزه ما نشد بلکه با قدرت بیشتری ادامه خواهیم داد، امروز را یادتان بماند، زمانی که هشتمین جشن

سالگرد نصربلاگ را با هم گرفتیم امروز را یادآوری می کنم، هیچ کاری بدون اذن و اراده خدا انجام نمی گیرد، پس باید گفت اگر خدا بخواهد ( ان شاالله )

در همین هفته و هفته های بعد چنان جبران خواهیم کرد که از نصربلاگی بودنتان احساس غرور کنید.

شاید حق مطلب ادا نشود، اما از مشکل به وجود آمده عذر خواهی می کنیم، ان شاالله که ما را خواهید بخشید.


یاعلی مدد

مرتبط با : اطلاعیه ,

سلام و عرض ادب خدمت شما؛

 

چند روزیست سایت با قطعی های پی در پی مواجعه می باشد، که این قضیه واقعاً هم خاطر ما و هم خاطر شما را آزرده است، برای اینکه به صورت جدی با این مشکل مقابله کنیم مجبوریم سیاست های زیر را اعمال کنیم:

  1. نصـرآپ محدود شد.
  2. امکان آپلود عمومی حذف شد.

 

از این پس فقط به کاربرانی اکانت نصرآپ داده خواهد شد که مورد تائید و اعتماد ما باشند، همچنین شما می توانید از کسانی که مورد اعتماد ما هستن هم درخواست کنید تا سلامت رفتار شما را برای ما تضمین کنند.

همینک اکانت نصرآپ تمام کاربران غیرفعال شد، برای فعالسازی مجدد باید تیکت ارسال کنید و در صورت صلاح دید ما، اکانت شما بازگشایی خواهد شد.

کاربران جدید هم باید از کاربران قدیم درخواست کنند تا ما، با ضمانت آن ها اکانت کاربران جدید را فعال کنیم.

 

امکان آپلود سنتر عمومی هم حذف شد به این دلیل که بیشتر ضربه ها را از این قسمت  متحمل شدیم. کاربران مختلف بیشتر از این قسمت سوء استفاده کردند و علت قطعی ها هم همین بود.

 

این سیاست دائمی نیست و بعد از حل و فصل مشکلات سرور، دوباره این دو امکان به روال عادی خود باز خواهند گشت، گمان ما این است با انتقال سایت به دیتاسنتر OVH فرانسه بتوانیم از بروز قطعی جلوگیری کنیم که ان شاالله در ماه آینده نسبت به انتقال اقدام خواهیم کرد.

 

انتقال ان شاالله در ماه آینده انجام خواهد شد. همچنین تا آن زمان این سیاست اجرا خواهد شد.

 

همچنین با توجه به اینکه مسابقه وبلاگ برتر! در حال اجراست و به علت همین قطعی ها ما روز اختتامیه مسابقه را از 22 بهمن با 25 بهمن جابه جا می کنیم تا اعتراضی هم در این مورد نباشد.

 

بابت قطعی دیشب تا امروز، معذرت خواهی می کنیم.

علت قطعی : آپلود فایل های مستهجن در سرور سایت می باشد.

 

به زودی به صورت عملی جبران خواهیم کرد و قول خواهیم داد، هر طور که شده از دلتان اساسی در بیاوریم!

 

موفق و موید باشید.

یاحق!

 

پنل کاربری

» عضویت در سایت

ورود به سایت» رمز عبورتان را فراموش کرده اید؟

عضویت سریع

نام شما :
نام کاربری :
ایمیل :
رمز عبور :
تکرار رمز :
تصویر امنیتی: در حال لود... تازه سازی
*